piątek, 16 stycznia 2015

Odmiennie

Dziś o autorce, która napisała wiele książek. Jest chętnie czytaną i polecaną pisarką, co skłoniło mnie do podjęcia próby i zmierzenia się z jej prozą. Myślę o książce "Mroczny trop" Alex Kavy. Przyznam szczerze, że to propozycja literacka zupełnie innej estetyki, niż ta, którą lubię, ale czego się nie robi z ciekawości? W końcu tylu ludzi to czyta!

Muszę przyznać, że opisana historia, pomimo iż mam poczucie, że wiąże się z innymi jej książkami, opowiada bardzo zwięzłą i skończoną fabułę. Jest to prawdziwa książka akcji. Typowy amerykański thriller, który bardzo dobrze oglądałoby się w telewizji. Czytając, wizualizowałam sobie większość scen i przyznam szczerze, że szło mi całkiem nieźle, bo swego czasu bardzo lubiłam oglądać właśnie amerykańskie serie detektywistyczne.


Główni bohaterowie walczą z kartelem narkotykowym, który nie dość, że nakłania młodych ludzi do przewozu kokainy we własnym brzuchu, to jeszcze usuwa wszystkich, którzy są dla nich zbędni w bardzo brutalny sposób, torturując ich i wykorzystując do tego celu wszelkiego rodzaju jadowite stworzenia. Ta gra jest wymierzona również w stronę agentki FBI Maggi O'Dell, a także Rydera Creeda, który pomaga w łapaniu przestępców, używając do tego specjalnie wyszkolonych psów.

Muszę przyznać, że książkę czytało się bardzo szybko, akcja trzymała mnie w napięciu do samego końca. Miałam nawet pewne podejrzenia, które w efekcie okazały się nie odbiegać od pomysłów autorki, z czego jestem dumna, bo gdy czytam książki kryminalne, to bardzo lubię wczuwać się w rolę agentów i razem z nimi szukać przestępców. 

Z czystym sercem mogę Wam tę książkę polecić, bo jest naprawdę przyjemna w swej fabule. Nie dzieje się tam nic nad wyraz brutalnego, czyta się ją w napięciu, ale bez zbędnych emocji. No i najważniejsze, nie jest to książka przesadzona, jej akcja nie posiada nadmiaru dygresji, które gubią odbiorcę. Jest rzeczowa, co w tego rodzaju literaturze jest dla mnie ogromnym plusem i powodem do tego, by zachęcać innych do czytania.

Książkę dostałam dzięki uprzejmości wydawnictwa


2 komentarze:

  1. Również poleca książki Alex Kavy, czytałam kilka i nigdy się nie zawiodłam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To dla mnie nowość. Jestem nią mile zaskoczona i z pewnością tej prozy unikać nie będę :)

      Usuń