wtorek, 28 lipca 2015

Greckie wakacje

Lato w pełni, zatem kontynuuję promowanie letnich pozycji książkowych. Tym razem bardzo przyjemna pozycja z serii OPOWIEŚCI Z PASJĄ  - "Tamtego lata" czyli trzy historie, trzech różnych autorek: Susan Stephens, Jane Porter i Maggie Cox. Wszystkie fabuły związane są z Grecją i jej pięknymi krajobrazami. Przyznam szczerze, że czytając tę książkę miałam wrażenie, że mój umysł naprawdę się relaksuje i odpoczywa.

Trzy historie, które oczywiście wzbudzają emocje i powodują szybsze bicie serca. Trzy romanse, które charakteryzują się greckim temperamentem i charyzmą. Myślę, że to odpowiednia pozycja dla kobiet lubiących wakacyjne fabuły.

Tym razem mam ogromną trudność, by pisać o treści, bo jest dość banalna (to nie jest zarzut). Chciałabym docenić subiektywny odbiór tej książki. Zadziwiające jest, podczas czytania to, że czytelnik wtapia się w treść do tego stopnia, iż ma poczucie, że sam znajduje się na słonecznej plaży, poznaje greckie zakątki i zwyczaje. Kończąc lekturę, miałam poczucie, że wróciłam z bardzo przyjemnych wakacji. 

Zdaję sobie sprawę, iż banalny romans nie jest w stanie zainteresować wielu czytelników. Seria OPOWIEŚCI Z PASJĄ ma w sobie faktycznie pasję, którą podczas czytania jestem w stanie wyczuć. Historie opisywane przez poszczególne autorki mają niezwykle obrazowe treści. Wątki, czasem banalne, nadawałyby się na niejeden ciekawy film. Mam słabość do tej serii, co podkreślam już nie pierwszy raz. Tym bardziej, gdy za oknem mamy również słoneczną pogodę i nie zawsze jest werwa, by robić coś kreatywnego, albo czytać mądre wywody i niebanalne treści. "Tamtego lata" to tak naprawdę idealna książka na wakacje!

2 komentarze:

  1. W sam raz na lato, chętnie przeczytam :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja czasami lubię sięgnąć po banalny i niezobowiązujący romans, więc zapamiętam sobie ten tytuł. :)

    OdpowiedzUsuń